Na terenie hotelu
Nasi goście w ramach pobytu w hotelu mogą skorzystać z:
- rowerów wodnych (odpłatne - obowiązuje rezerwacja)
- rowerów górskich (bezpłatne - obowiązuje rezerwacja)
- sprzętu do badmintona
- tenisa stołowego
- piłkarzyków
- leżaków plażowych i plaży
Jezioro Zegrzyńskie (urzędowa nazwa Zalewu Zegrzyńskiego) to akwen sztuczny, który stworzono w latach 1958-1963. Jezioro powstało na rzece Narew, ale uchodzą doń jeszcze dwie inne rzeki: Rządza i Bug. Od 1963 roku jezioro pełni funkcje retencyjną i energetyczną, ale również krajobrazową i rekreacyjną. Zalew Zegrzyński to ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolic. Zegrze (wieś leżąca na północ od jeziora) dzieli bowiem od stolicy około 40 km i mniej więcej 40 minut jazdy samochodem, a Zalew jest największym zbiornikiem w tym regionie Polski. Ciekawa i różnorodna infrastruktura turystyczna oraz szeroka oferta zarówno biernego, jak i czynnego wypoczynku przyciąga tutaj z roku na rok coraz więcej ludzi. Co możemy robić nad Zalewem Zegrzyńskim i w jego najbliższych okolicach?
Szerokie piaszczyste plaże
Waszym ulubionym sportem jest "plażing"? Mamy dla Was doskonałą wiadomość! Żeby poleżeć na szerokiej, piaszczystej plaży wcale nie trzeba jechać nad Morze Bałtyckie. Brzegi Jeziora Zegrzyńskiego w wielu miejscach zostały zagospodarowane tak, by maksymalnie przypominać właśnie nadmorskie, piaszczyste plaże. Można tutaj spokojnie rozłożyć koc lub leżak i rozkoszować się tą wyjątkowo wakacyjną atmosferą... pod Warszawą. Większość zegrzyńskich plaż posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, m.in.: nowe i świetnie utrzymane budynki sanitarne, wypożyczalnie rozmaitych sprzętów oraz zaplecze gastronomiczne.
Jedną z najbardziej malowniczych zegrzyńskich plaż jest tzw. "Dzika Plaża" w Nieporęcie, zlokalizowana przy południowym wybrzeżu Zalewu. Od 2010 roku "dzika" jest już tylko z nazwy. Włodarze gminy postarali się bowiem o środki finansowe, które następnie zainwestowali w zagospodarowanie tego najchętniej odwiedzanego przez turystów miejsca nad Zalewem. Obecnie "Dzika Plaża" w Nieporęcie to szeroki, piaszczysty pas w linii brzegowej, piękne alejki spacerowe (o łącznej długości około 1 km), urocze, drewniane molo, mnóstwo zieleni oraz plac zabaw, zewnętrzna siłownia i ścieżki rowerowe. Oczywiście przy plaży funkcjonuje nowoczesne zaplecze sanitarne, w tym natryski zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie wody. Do dyspozycji plażowiczów są m.in.: wypożyczalnia rowerów i skuterów wodnych, wypożyczalnie kajaków oraz strzeżone kąpielisko (w tym strefa dla osób nieumiejących pływać oraz brodzik dla dzieci). Dodatkowym atutem tego miejsca jest bliskość znanych i lubianych lokali gastronomicznych (również sieciowych) oraz urozmaicona oferta noclegowa. Ponadto Dzika Plaża jest jednym z przystanków na historycznych szklaku wodnym "Króla Stefana Batorego", który to szlak jest cyklicznie odtwarzany w formie ciekawego widowiska.
Nie mniej ładną plażą nad Zalewem Zegrzyńskim jest plaża miejska w Serocku, na której odbywają się rozmaite impresy kulturalne i sportowe. To miejsce doskonale zagospodarowane i utrzymane, oferujące szereg dodatkowych atrakcji dla dzieci... i nie tylko! Najmłodsi plażowicze mogą skorzystać z wodnego i tradycyjnego placu zabaw, a ci nieco starsi - urozmaicić sobie czas na zewnętrznej siłowni. Do dyspozycji turystów są również boiska i specjalnie wydzielone zielone tereny, na których można zagrać w piłkę, siatkówkę, czy koszykówkę. Spora atrakcją tej plaży jest pływający pomost, przy którym cumują łodzie oraz możliwość wynajęcia rozmaitych sprzętów wodnych. Przy plaży funkcjonują nowoczesne sanitariaty i przebieralnie, a w jej pobliżu - liczne bary i tawerny.
Liczne kąpieliska
Jezioro Zegrzyńskie to około 30 km 2 powierzchni, kilkanaście kilometrów linii brzegowej oraz liczne plaże i minimum kilkanaście kąpielisk. To te ostatnie stanowią o szczególnej atrakcyjności Zalewu podczas upalnych, letnich dni. Większość kąpielisk jest wciąż jeszcze niestrzeżona. Z kolei strzeżone przez ratowników WOPR kąpieliska (zlokalizowane m.in. na wspomnianych wyżej: Dzikiej Plaży w Nieporęcie i plaży miejskiej w Serocku) to świetna propozycja na bezpieczne spędzenie wolnego czasu, dedykowana zarówno dorosłym, jak i młodzieży oraz rodzinom z dziećmi. Woda w Zalewie Zegrzyńskim jest dość czysta, m.in. dzięki zbudowaniu kilku oczyszczalni wód nad Narwią i Bugiem oraz nad ich dopływami. Czystość wód w zegrzyńskich kąpieliskach regularnie kontroluje Sanepid.
Dodatkowe atrakcje nad Zalewem Zegrzyńskim
Samo leżenie na plaży i zażywanie wodnych kąpieli to za mało? Pobyt nad Jeziorem Zegrzyńskim można sobie dowolnie uatrakcyjnić. Oto kilka propozycji.
Możliwość wynajęcia sprzętu wodnego
Nad Zalewem Zegrzyńskim funkcjonują wypożyczalnie sprzętu wodnego. To najprostszy i najbardziej dostępny sposób na uatrakcyjnienie sobie czasu spędzanego nad Jeziorem - do korzystania z nich nie potrzebne są z reguły żadne dodatkowe umiejętności i uprawnienia (oczywiście dzieci korzystają ze sprzętów i urządzeń pod opieką rodziców lub opiekunów). Wypożyczalnie zlokalizowane są przy plażach i kąpieliskach, zarówno tych strzeżonych, jak i niestrzeżonych. Turyści mają do wyboru m.in. kajaki i łódki oraz rowerki wodne i skutery wodne.
Windsurfing
Wndsurfing to widowiskowy sport oraz świetny sposób na aktywny wypoczynek. W windsurfingu zawodnicy próbują pływać na deskach wyposażonych w żagle, a do przemieszczania się wykorzystując siłę wiatru. Największą trudnością dla początkujących jest... samo utrzymanie się na desce, jednak satysfakcja wynikająca z opanowania tej sztuki wynagradza wszelkie trudy.
Flyboard
To niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu, która została patentowana w 2011 roku. Na czym polega "latanie nad wodą"? Zawodnicy unoszą się nad taflą wody na specjalnych deskach, zasilanych strumieniem wody. Opanowanie sztuki utrzymywania się na takiej desce oraz nauka prostych akrobacji jest zdecydowanie łatwiejsza dla osób, które wcześniej opanowały inne, zbliżone dyscypliny sportu (np. jeżdżą na snowboardzie, czy surfują). Ekipa Flyboard - Europe dzieli się swoją pasją z turystami na plaży usytuowanej przy Hotelu 500.
Jedyne miejsce nad Jeziorem Zegrzyńskim, gdzie osoby spragnione dużej dawki adrenaliny mogą je zaznać. Flyboard®, Hoverboard by ZR® czy JetPack by ZR® to urządzenia zasilane strumieniami wody, które pozwolą uczestnikowi wzbić się do 10 m. nad tafle wody, oraz wykonywanie niesamowitych akrobacji w powietrzu. Pod czujnym okiem wykwalikowanej kadry instruktorskiej możecie spełnić Swoje marzenia o lataniu. Flyboard-Europe jest jedynym dystrybutorem na terenie Polski produktów Zapata-Racing, dzięki czemu masz pewność lotów na oryginalnym sprzęcie.
Rezerwację lotów prosimy dokonywać pod nr tel. 796 656 333 lub rezerwacja@flyboard-europe.com. Więcej na stronie www.flyboard-europe.com.
Wakeboarding
Wakeboarding to z kolei sport polegający na płynięciu na desce wakeboardingowej trzymając się liny zaczepionej do motorówki lub specjalnego wyciągu. To gwarancja wyśmienitej zabawy i sport, który szybko opanują osoby jeżdżące np. na snowboardzie.
Oferujemy wynajem skuterów wodnych, motorówek i sprzętu wodnego . Organizujemy imprezy dla firm i osób prywatnych. Prowadzimy naukę pływania ma wakeboardzie i nartach wodnych. Mamy pomysł na aktywne i pełne wrażeń spędzanie czasu na wodzie o szerokim zakresie atrakcji , obejmujące sport wymagający wysiłku jak i również bardziej stonowane formy zabawy. W ofercie mamy wszelkiego rodzaju zabawki do holowania za motorówką typu : banan, materace itp… Proponujemy również rekreacyjne rejsy po Zalewie Zegrzyńskim.
Info i rezerwacje www.wakeschool.pl 602 884 170.
Szkoły żeglarskie i porty
Zalew Zegrzyński to również możliwość nauczenia się sportów wodnych, od wymienionych (np. windsurfingu), po żeglarstwo. Wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego zlokalizowane są liczne porty, w których okresowo lub przez cały rok można zacumować własną łódkę, żaglówkę, czy motorówkę. Ceny postoju własnych jachtów, czy żaglówek różnią się w zależności od portu i wielkości samej łódki. W portach oferowane są również rozmaite usługi związane z obsługą jachtów (od odfekalniania jachtowych toalet po pobór prądu, czy wody). Posiadacze patentów żeglarskich mogą skorzystać z oferty wynajmu rozmaitych łodzi, np. typu Omega, czy Orion, a także tzw. łódek spacerowych.
Szkoła organizuje indywidualne oraz grupowe kursy żeglarski, imprezy firmowe oraz regaty. Goście hotelowi mogą również wypożyczyć sprzęt wodny taki jak: katamarany, żaglówki czy kajaki.
Nad Zalewem Zegrzyńskim funkcjonują również szkoły żeglarskie, które umożliwiają chętnym zdobycie podstawowych i zaawansowanych umiejętności z zakresu żeglowania. Wybrane szkoły (jest ich tutaj łącznie kilkadziesiąt, w tym Warszawska Akademia Żeglarska, która ruszyła w Zegrzu Północnym) oferują również kursy na patent żeglarza jachtowego i sternika motorowego. Kursy odbywają się w różnych dniach i godzinach, więc każdy chętny znajdzie dogodny dla siebie termin szkolenia. Niektóre szkoły prowadzą również kursy w językach obcych.
Szkolenia Motorowodne
Zapraszamy na weekendowe szkolenia motorowodne zakończone Egzaminem. Szkolenia organizujemy w Hotelu 500. Podczas miłego spędzania czasu możecie Państwo uzyskać uprawnienia motorowodne :
- Sternik Motorowodny
- Licencja na holowanie narciarza wodnego
Doświadczeni Instruktorzy Motorowodni z MotoSternik.pl przekażą wiedzę teoretyczną oraz nauczą bezpiecznego manewrowania łodzią motorową.
DO CZEGO UPRAWNIA PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO ?
- Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń ( w tym skuterów wodnych ).
- Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej
MOTOSTERNIK
Hotel 500
Ul. Warszawska 31 A
05-130 Zegrze
TELEFON 514 450 406
Rejsy statkiem po Zalewie
Skoro są porty - musi być również oferta rejsów po Zalewie! Oczywiście, że jest! Wszyscy chętni mogą kupić bilet na jeden z rejsów statkiem po tym ogromnym Jeziorze. Piękne widoki gwarantowane, a jeśli wybierzemy rejs o zachodzie słońca (taki również jest w ofercie) - widoki będą nie tylko piękne, ale również niezwykle romantyczne. Oświadczyny na statku? To z pewnością da się zorganizować!
Dynioland W Wieliszewie
Dynioland w Wieliszewie to miejsce... pełne dyń. To doskonały sposób na kreatywne spędzenie czasu oraz świetną zabawę połączoną z nauką. Główną rolę w Dyniolandzie odgrywają oczywiście dynie, przede wszystkim te gigantyczne, których waga przekracza kilkadziesiąt kilogramów. W Dyniolandzie można również wziąć udział w pokazach carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach oraz odwiedzić słomiane zoo, w którym wszystkie zwierzątka zrobiono... ze słomy!
Rezerwat Przyrody Zegrze
W 1979 roku, na terenie gminy Serock, utworzono Rezerwat Przyrody Zegrze. Celem powstania Rezerwatu była ochrona fragmentu lasów mieszanych z bezszypułkowym dębem. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć w bliskim kontakcie z naturą, w otoczeniu naturalnej zieleni.
Twierdza Zegrze i inne zabytki
W bliskich okolicach Zalewu Zegrzyńskiego usytuowało się minim kilka zabytków, które można zwiedzić lub po prostu zobaczyć w chwilach wolnych od plażowania, bądź uprawiania sportów wodnych. Do tych zabytków należą m.in. pozostałości Twierdzy Zegrze (rosyjska twierdza wzniesiona pod koniec XIX wieku, która miała bronić / uniemożliwiać przeprawę przez Narew), ruiny Dworku Szaniawskich w Jadwisinie, późnogotycki Kościół Parafialny w Serocku (zbudowany w XVI wieku), Forty Janówek i Fort w Dębie, XIX-wieczny Pałac Krasińskich w Zegrzu itd...
Szlaki piesze i rowerowe
Okolice Zalewu Zegrzyńskiego są stale doinwestowywane, a co za tym idzie - z roku na rok przybywa tutaj szlaków pieszych i ścieżek rowerowych. To wszystko sprawia, że region jest jeszcze atrakcyjniejszy dla turystów lubiących urozmaicony wypoczynek.